Pracownie

PRACOWNIA METODYKI I PROJEKTOWANIA EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ – skupia teoretyków i praktyków zainteresowanych metodycznymi aspektami edukacji międzykulturowej oraz projektowaniem praktycznych działań z tego zakresu. W ramach aktywności Pracowni, edukacja międzykulturowa rozumiana jest holistycznie – jako całożyciowy proces kształtowania kompetencji międzykulturowych, którego celem jest przygotowanie do radzenia sobie w interakcjach z Obcymi/Innymi oraz nawiązywania z Nimi partnerskich relacji.
Pracownia metodyki i projektowania edukacji międzykulturowej stanowi płaszczyznę interdyscyplinarnych działań edukacyjnych, naukowych i kulturalnych o charakterze społecznym.

Każdy człowiek jest artystą.
Joseph Beuys

pracownia sztuki spolecznej 1


PRACOWNIA SZTUKI SPOŁECZNEJ jest otwartym i interdyscyplinarnym przedsięwzięciem o charakterze badawczym, edukacyjnym, kulturalnym i społecznym. Poprzez sztukę społeczną rozumiemy aktywność społeczno-obywatelską, w ramach której zarówno artyści, jak i nie-artyści (badacze społeczni, animatorzy kultury, aktywiści, edukatorzy, liderzy lokalni), posługują się sztuką w celu rozpoznawania potrzeb społecznych i inicjowania zmiany społecznej.

Pracownia powstała w 2014 roku przy Fundacji UwB. Od kwietnia 2018 roku funkcjonuje w strukturze Instytutu Socjologii i Kognitywistyki UwB; jej kierownikiem jest dr Katarzyna Niziołek. Pracownię współtworzą socjologowie: dr Urszula Abłażewicz-Górnicka, dr Maciej Białous, dr Aleksandra Porankiewicz-Żukowska, dr Karolina Radłowska, oraz studenci III roku I stopnia socjologii z modułu praktycznego pod tą samą nazwą. 

Dane adresowe:

Fundacja UwB
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.