Warsztaty

Od 26 lipca można oglądać zorganizowaną przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku wystawę „Byliśmy tu”, poświęconą historii białostockiej społeczności żydowskiej i powstaniu w białostockim getcie, którego 70. rocznicę będziemy obchodzić 16 sierpnia. Wystawie „Byliśmy tu” towarzyszy oferta edukacyjna, przygotowana przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, skierowana do młodych odbiorców, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku i województwa podlaskiego. Składa się na nią pięć warsztatów dotyczących historii i kultury żydowskiej, których autorskie scenariusze przygotowali: Anna J. Kloza, Katarzyna Niziołek i Mariusz Sokołowski.

 

wystawawystawa2

Wystawa BYLIŚMY TU, fot. Muzeum Podlaskie w Białymstoku (www.bialystok.muzeum.pl).

W roku 2013 obchodzić będziemy 70. rocznicę dwóch nierozerwalnie splecionych ze sobą tragicznych wydarzeń: powstania w getcie białostockim i ostatecznej likwidacji getta (1943 r.). W związku z tą rocznicą Muzeum Podlaskie przygotowuje wystawę skupiającą się na dziejach lokalnej społeczności żydowskiej, opisującą jej burzliwe losy w wieku XX, a Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku – w porozumieniu z Muzeum – pakiet edukacyjny i ofertę warsztatową o tej samej tematyce.

Poznaj święta żydowskie, dowiedz się prawie wszystkiego o szabasie, udaj się z wirtualną wizytą do synagogi, podyskutuj o tożsamości żydowskiej, poznaj obyczaje pogrzebowe wyznawców judaizmu, wykonaj własną hamsę lub mezuzę... Warsztaty prowadzą Anna Janina Kloza i Małgorzata Rusiłowicz. Koszt warsztatu wynosi 200 zł (brutto) za godzinę lekcyjną (45 min.) za całą grupę. Warsztaty prowadzone są w grupach liczących od 6 do 30 osób. Czas trwania warsztatu uzależniony jest od potrzeb grupy. Minimalny czas trwania warsztatu to dwie godziny lekcyjne (1,5 godziny zegarowej). Prosimy o kontakt - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku warsztatów zamiejscowych (poza Białymstokiem) należy uwzględnić koszt dojazdu. Wystawiamy faktury VAT.

Dane adresowe:

Fundacja UwB
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.