Warsztaty edukacyjne "Byliśmy tu"

 

Tematyka podjęta przez twórców wystawy i autorów warsztatów jest niezwykle istotna z punktu widzenia współczesnego białostoczanina i Podlasianina – nie mającego bezpośredniej styczności ze społecznością żydowską, która w czasie wojny zniknęła z krajobrazu etno-kulturowego przedwojennych miast i miasteczek regionu, a której kulturowy dorobek i historia stanowi ważny składnik zbiorowej pamięci i tożsamości.
Opracowana przez zespół Fundacji UwB oferta warsztatowa, skierowana do młodych odbiorców wystawy, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku i województwa podlaskiego, składać się będzie z sześciu warsztatów, przeprowadzonych w czterech cyklach, w których udział weźmie łącznie około 250 osób. Scenariusze warsztatów zostaną zebrane i opublikowane w specjalnym pakiecie metodycznym, udostępnionym nieodpłatnie zainteresowanym nauczycielom. Warsztaty zostaną zaprojektowane i zrealizowane przez doświadczonych edukatorów: Annę Janinę Klozę, Katarzynę Niziołek i Mariusza Sokołowskiego (zob. w zakładce O Fundacji/Zespół Fundacji).

Tematy warsztatów:
- Historia zapisana w przedmiotach
- Elementy kultury żydowskiej
- Życie codzienne w białostockim getcie
- Heroiny w ruchu oporu w białostockim getcie
- Sprawiedliwi wśród Narodów Świata
 
Udział w warsztatach będzie nieodpłatny. Rekrutacja: lipiec-wrzesień 2013.
 
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Miasta Białegostoku i Samorządu Województwa Podlaskiego.
 
indeksLogo500

Dane adresowe:

Fundacja UwB
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.