Kot(d) dla tolerancji - materiały dla nauczycieli i edukatorów (2010)

Publikacja składać się będzie z trzech części: krótkiego artykułu wprowadzającego do problematyki warsztatów, sześciu autorskich scenariuszy zajęć warsztatowych do stosowania w warunkach szkolnych lub pozaszkolnych oraz reminiscencji z realizacji projektu. Wszystkie warsztaty zostaną przedstawione w taki sposób, by nauczyciele i edukatorzy mogli je łatwo wykorzystać w swojej pracy i zaadoptować do lokalnych warunków. Specjalnie zorganizowane spotkanie z nauczycielami i edukatorami pozwoli na zapoznanie ich z materiałami oraz na wymianę doświadczeń w dziedzinie nauczania o wielokulturowości. Materiały „Kot(d) dla tolerancji” dystrybuowane będą nieodpłatnie.

Materiały „Kot(d) dla tolerancji” wydane zostaną nakładem Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku we współpracy z Centrum im. Ludwika Zamenhofa, dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Podlaskiego.