I Podlaska Szkoła Edukacji Międzykulturowej – I zjazd już za nami!

W dniach 4–6 marca 2016 r. odbył się w Supraślu pierwszy zjazd uczestników I PODLASKIEJ SZKOŁY EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ „Cudzoziemcy w przestrzeni edukacji”. W trakcie zajęć poruszana była problematyka uchodźstwa, społeczno-politycznej sytuacji w Syrii oraz na Ukrainie, a także zagadnienia dotyczące metodyki edukacji międzykulturowej (w tym pracy z grupą zróżnicowaną kulturową). Wśród naszych wykładowców i trenerów znaleźli się: prof. Bassam Aouil, prof. Halina Grzymała-Moszczyńska, Piotr Pogorzelski, dr Anna Młynarczuk-Sokołowska, dr Anna Paluszek, Rafał Sielaczek-Baczyński, Katarzyna Potoniec oraz Anna Żebrowska. Udział w wykładach i warsztatach był doskonałą okazją do nabywania wiedzy, dzielenia się własnymi doświadczeniami oraz integracji uczestników. Dziękujemy wykładowcom i  trenerom za inspirujące zajęcia oraz uczestnikom Szkoły za aktywny udział w działaniu!

tn 1tn 2tn 3

Więcej nt. I Podlaskiej Szkoły Edukacji Międzykulturowej zob.