Warsztaty UWIECZNIć ATLANTYDę

Wystartowały warsztaty fotograficzne i wielokulturowe dla młodzieży z Krynek i Wasilkowa.

Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy kilka wspólnych pasji. Wszyscy jesteśmy zakochani w naszej małej ojczyźnie – Podlasiu; wszyscy jesteśmy nauczycielami lub edukatorami. Chcemy zarażać swoim entuzjazmem młodsze pokolenie i razem z nim odkrywać fascynujący wielokulturowy koloryt naszego regionu, z aparatem w ręku utrwalając jego znikające tradycje. Nazwaliśmy się grupą Kabat. Słowo to oznacza w gwarze białostockiej kolegę. Chcemy, żeby nasze działania przyczyniły się do zawiązania nowych przyjaźni.

Projekt Uwiecznić Atlantydę adresujemy do młodzieży gimnazjalnej z Krynek i Wasilkowa. Stawiamy sobie za cel m.in.: stworzenie młodzieży możliwości poznania innych kultur regionu, niezbędnego do kształtowania postawy tolerancji i otwartości na Innego, dokumentację zanikającej wielokulturowej lokalnej spuścizny, a także integrację uczniów, rodziców, nauczycieli i środowisk lokalnych wokół idei wielokulturowości.

W ramach projektu organizujemy spotkania młodzieży z Krynek i Wasilkowa, podczas których odbywają się warsztaty integracyjne, wielokulturowe i międzykulturowe oraz spotkania ze świadkami historii. Nieodłącznym elementem naszych działań są też wyprawy terenowe – śladami wielokulturowości Podlasia, będące jednocześnie plenerami fotograficznymi.

Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy w postaci wystawy i towarzyszącej jej publikacji pozwolą na nowo odkryć wielokulturową tradycję regionu szerszej publiczności.

Mariusz Sokołowski
Kamil Stanisławski
Agnieszka Polak
Anna Młynarczuk
Beata Mościcka

Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją UwB, dzięki środkom finansowym uzyskanym w ramach Programu "Młodzież w działaniu".