Tęsknię za Tobą Żydzie! Spotkanie z Rafałem Betlejewskim (28-29 maja)

Zapraszamy na spotkanie z artystą i do wspólnego zdjęcia na białostockim rynku.

Miasto jest dla ludzi. Rozmowy o architekturze, sztuce i przestrzeni publicznej.
Rozmowa 2: Tęsknię za Tobą Żydzie!

Spotkanie z Rafałem Betlejewskim, inicjatorem projektu "Tęsknię za Tobą Żydzie!", odbędzie się w piątek 28 maja o godz. 18.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Wprowadzając nas do dyskusji, artysta wygłosi wykład pt. "Tęsknię za Tobą Żydzie! Wychodzenie z ignorancji - refleksja na kolektywną świadomością Polaków".

Z kolei dzień później, w sobotę 29 maja o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich, którzy tęsknią na Rynek Kościuszki (przy ratuszu, od strony wejścia do Muzeum Podlaskiego) do wspólnego zdjęcia. W miejscu, historycznie związanym z białostockimi Żydami, Rafał Betlejewski wykona grupową fotografię współczesnych białostoczan.

Zapraszają:
Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Klub Krytyki Politycznej w Białymstoku

Strona projektu: www.tesknie.com.
Na stronie można umieszczać swoje wspomnienia o Żydach, miejscach z nimi związanych i publikować zdjęcia. Napisz o tych, których pamiętasz, znasz, znałeś lub o których tylko słyszałeś.