Warsztat terenowy "35 lat później" - otwarty dla wszystkich

W odpowiedzi na zgłaszane spoza stałej grupy warsztatowej zainteresowanie udziałem w zajęciach terenowych "35 lat później", zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę 8 maja na wspólny spacer i akcję fotograficzną. Wycieczkę rozpoczniemy o godzinie 14.00 pod Ratuszem od strony Cafe Esperanto.

Zgodnie z wcześniejszym planem, udamy się na spacer po Białymstoku – szlakiem architektury PRL-u. Sfotografujemy zmiany, jakie dokonały się w różnych przestrzeniach Białegostoku (w ich funkcji, znaczeniu, kondycji) w ciągu ostatnich 35 lat. Poprzez obserwacje przemian urbanistycznych, estetycznych i społecznych zapoznamy się z najnowszą historią miasta. Na zakończenie zwiedzimy dawny Dom Partii (obecnie Uniwersytet w Białymstoku), spotkamy się z p. Elwirą Duc, współautorką przewodnika po Białymstoku z 1975 r. i obejrzymy wykonane podczas spaceru zdjęcia.

Podczas spaceru uczestnicy warsztatu będą mieli do wykonania dwa zadania fotograficzne (do wyboru):
1. "Diabeł tkwi w szczegółach" - wyszukiwanie i fotografowanie ciekawych elementów i detali architektonicznych, nadających charakter oglądanym budowlom i mogących posłużyć jako źródło inspiracji dla prac, które będziemy wykonywać podczas warsztatu 3.
2.  "Foto-dokumentacja" - fotografowanie odwiedzanych miejsc/oglądanych obiektów tak, by zdjęcia mogły posłużyć do dalszej pracy nad planowaniem ich rewitalizacji podczas warsztatu 3 (widok od frontu, z boku, od podwórka).

Prosimy o zabranie aparatów fotograficznych i kabli USB.

Do zobaczenia!

UWAGA! Podczas spaceru będzie można zgłosić się do udziału w warsztacie 3.

22 maja – WARSZTAT 3
Stworzymy prace plastyczne będące postulatami zmiany, ukazujące alternatywne sposoby wykorzystania czy zaadaptowania sfotografowanych przez nas miejsc lub też prognozami konsekwencji zachodzących w nich obecnie żywiołowych procesów w perspektywie kolejnych 35 lat. Wykonane przez uczestników makiety, rysunki, projekty itp. zostaną zaprezentowane we wrześniu i październiku na wystawach w Centrum im. Ludwika Zamenhofa i Bibliotece Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny! Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały plastyczne.