Warsztaty w ramach inicjatywy "Żyjemy razem"

W ramach obejmującej całe województwo inicjatywy marszałkowskiej "Żyjemy razem" Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku poprowadzi warsztaty z zakresu nauczania o wielokulturowości w Sokółce i Siemiatyczach.

Pierwsze spotkanie z dziećmi i młodzieżą z Sokółki odbyło się w miejscowym Ośrodku Kultury 26 lutego. Warsztaty poprowadzili Katarzyna Niziołek i Radosław Poczykowski. Wykorzystując metaforę "camera obscura" i stare fotografie miasteczka, nasi animatorzy malowali i rysowali wraz z uczestnikami obrazy przedwojennego, wielokulturowego sztetl.

Z dziećmi i młodzieżą z Sokółki spotkamy się jeszcze w kwietniu, na warsztatach poświęconych mapom mentalnym i terenowych zajęciach na sokólskim kirkucie.

W marcu natomiast "Wehikuł czasu" zawita do Siemiatycz.