Debata publiczna: ZOSTAWIć/ZASTAWIć

1 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do dawnego KW PZPR przy pl. Uniwersyteckim 1. W ramach projektu społecznego „Ładniej? PRL w przestrzeni miasta” Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku, białostocki Klub Krytyki Politycznej oraz Instytut Socjologii UwB mają zaszczyt zaprosić do trzeciej otwartej dyskusji na temat jakości i przemian przestrzeni miejskiej Białegostoku.

W kolejnej odsłonie naszego projektu chcielibyśmy wspólnie z historykami, architektami i urbanistami zastanowić się nad kondycją i przyszłością białostockiej architektury okresu PRL.

Do dyskusji serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych białostoczan.

Dyskusja odbędzie się 1 lutego (poniedziałek) o godz. 18.00 w dawnym KW PZPR przy pl. Uniwersyteckim 1 - aula (I piętro).

Udział wezmą:
Marek Kietliński
– Archiwum Państwowe w Białymstoku
Andrzej Lechowski – Muzeum Podlaskie
Wojciech Niebrzydowski – Stowarzyszenie Architektów Polskich
Jerzy Tokajuk – Towarzystwo Urbanistów Polskich
Sebastian Wicher – Biuro Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Białystok

Prowadzenie:
Katarzyna Niziołek i Maciej Białous – Instytut Socjologii UwB

Dyskusji towarzyszyć będzie premiera publikacji „Ładniej? PRL w przestrzeni miasta. Białostocka architektura lat 1945-1989”, wydanej nakładem Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku.

Strona insternetowa projektu: www.ladniej.uwb.edu.pl