Publikacja: Ku wzbogacającej różnorodności

Nakładem Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku ukazała się nowa książka poświęcona zagadnieniom wielokulturowości i tolerancji – „Edukacja międzykulturowa wobec integracji dzieci polskich i czeczeńskich na przykładzie projektu Ku wzbogacającej różnorodności”, pod red. A. Młynarczuk, K. Potoniec. Książka dostępna jest nieodpłatnie!

Publikacja jest pokłosiem projektu Ku wzbogacającej różnorodności. Pierwsza jej część Konteksty edukacji międzykulturowej prezentuje teksty autorstwa zarówno teoretyków, jak i praktyków zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi edukacji międzykulturowej oraz uchodźców.

Część druga niniejszej publikacji dotyczy projektu Ku wzbogacającej różnorodności. Rozpoczyna się charakterystyką projektu oraz jego założeń. Następnie przedstawione są scenariusze ośmiu zajęć zrealizowanych w okresie trwania projektu, opracowane przez jego realizatorów oraz zweryfikowane przez praktykę. Dopełnieniem scenariuszy są refleksje z pracy z uczestnikami warsztatów międzykulturowych.

W końcowej części publikacji znajduje się kalendarium działań projektowych oraz opis grupy realizującej  projekt. Całość zamyka informacja o autorach zamieszczonych tekstów i scenariuszy. Publikacja skierowana jest do osób pracujących z grupą polsko-czeczeńską oraz do wszystkich zainteresowanych poruszaną w niej tematyką.

Książka dostępna jest w bibliotekach:
- Uniwersyteckiej im. J. Giedroycia, ul. M. Curie-Skłodowskiej 14a,
- Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB, pl. Uniwersytecki 1,
- Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku,  ul. Świerkowa 20,
- Fundacji Edukacji i Twórczości, ul. Ks. Abramowicza 1 (budynek przy kościele Św. Rocha, wejście od strony ulicy).

W dwóch ostatnich można ją nieodpłatnie otrzymać na własność!

Uwaga! Osoby spoza Białegostoku mogą otrzymać publikację pocztą. Koszt przesyłki pokrywa zamawiający. Zamówienia należy składać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie zamówienia większej ilości egzemplarzy, prosimy o podanie krótkiego uzasadnienia.