7 lipca - spacer szlakiem architektury PRL-u

7 lipca o godz. 17.00 z okazji 5-tych urodzin Fundacji zapraszamy na wspólny spacer szlakiem architektury PRL-u. Start z Placu Uniwersyteckiego, spod dawnego Domu Partii.

Spacer z przewodnikiem potrwa ok. 2 godzin. Planowana trasa obejmie m.in.: Dom Partii (zwiedzany także w środku), Hotel Cristal, tzw. ONZ (wejście na balkon Biblioteki Uniwersyteckiej, skąd widoczna jest panorama miasta), a także inne realizacje socrealistyczne i modernistyczne przy ulicach Skłodowskiej, Lipowej i Akademickiej.

Podczas spaceru, tradycyjnie już, każdy jego uczestnik będzie miał także możliwość wyrażenia swojej opinii na temat jakości przestrzeni miejskiej Białegostoku i jej przemian w okresie ostatnich 20-30 lat.

Spacer organizujemy w ramach projektu "Ładniej? PRL w przestrzeni miasta". Więcej w zakładce PROJEKTY.

Wkrótce wirtualna wyprawa szlakiem najciekawszych białostockich realizacji architektonicznych lat 50.-70. będzie możliwa dzięki stronie internetowej: www.ladniej.uwb.edu.pl.

Serdecznie zapraszamy!