CZEREMCHA - "Modlitwa. Teatr powszechny" - spotkanie pilotażowe

Pracownia Sztuki Społecznej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze
zapraszają na spotkanie pilotażowe
projektu „Modlitwa. Teatr powszechny”

Michał Stankiewicz (reżyser) i Katarzyna Niziołek (socjolog) zapraszają do współtworzenia spektaklu inspirowanego reportażem „Czarnobylska modlitwa” Swietłany Aleksijewicz, ubiegłorocznej noblistki.

Zaproszenie kierujemy do osób, które chcą wystąpić na scenie i podzielić się swoim doświadczeniem lektury. Umiejętności sceniczne nie są wymagane.

W spektaklu interesuje nas ciało, które spotyka tekst. Co się dzieje, gdy zaczynasz mówić czyimiś słowami? Co to znaczy, gdy zapamiętujesz? Co to znaczy, gdy zapominasz?

Podczas spotkania przy kawie i herbacie opowiemy o założeniach projektu, swoich wcześniejszych doświadczeniach współpracy ze społecznościami lokalnymi, fascynacji podejściem reporterskim Aleksijewicz oraz teatrze tworzonym przez nie-aktorów. Odpowiemy na pytania i postaramy się rozwiać wątpliwości związane z udziałem w projekcie.

Czas i miejsce:
18 czerwca (sobota) / godz. 17.00 / Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze

Więcej na temat projektu – tutaj.

Projekt realizowany będzie w dniach 14–15 lipca (warsztaty) oraz 20–22 lipca (próby, spektakl) w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze. Pokaz spektaklu odbędzie się w ramach festiwalu „Z wiejskiego podwórza”.

Do udziału w projekcie można zgłosić się poprzez wypełnienie formularza on-line:
http://goo.gl/forms/AHzthwq2N9TWA1fj2. Formularz można będzie wypełnić także podczas spotkania.

Projekt „Modlitwa. Teatr powszechny” realizowany jest przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku Universitas Bialostocensis dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w ramach programu „Kultura dostępna”) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

mkidn 01 cmykStruktura360 KulturaDostepna lifting LOGO kolorLogo WP pola ochronne c9

Partnerzy:
Uniwersytet w Białymstoku / Uniwersyteckie Centrum Kultury