Między salami. Mini-warsztaty

Instytut Socjologii UwB i Fundacja UwB zapraszają do udziału w mini-warsztatach „Między salami”, poświęconych różnym formom uczestnictwa w kulturze.

21 stycznia (środa), godz. 18.30, Instytut Socjologii (pl. Uniwersytecki 1). Wstęp wolny.

Mini-warsztaty przygotowują studenci: Justyna Chodorska, Justyna Chomicka, Marta Ciesielska, Magdalena Dawidowicz, Monika Ilczuk, Agnieszka Jakubusek, Aleksandra Jankowska, Joanna Kapłunow, Katarzyna Kleszczewska, Samanta Klukowska, Mateusz Korżyński, Żaneta Kowalewska, Matusz Małkowski, Damian Mielech, Kinga Mierzwińska, Łukasz Miłkowski, Kinga Narel, Patryk Niewiński, Łukasz Piec, Karolina Piluk, Kinga Rećko, Radosław Roszko, Wojciech Rytel, Agata Sadowska, Paulina Samsonowicz, Patrycja Siemienowicz, Julia Skonieczna, Iwona Skrouba, Monika Skrzypkowska, Ewa Szymborska, Magdalena Żachowska, Martyna Żukowska.

Co Pani Domu robi w muzeum?

Czego chce od nas Marcel Duchamp?

Czy winda ma wąsy?

O czym marzy mała Emilka?

Kto grzebie w cudzych rzeczach?

Mini-warsztaty realizowane są w ramach Pracowni Sztuki Społecznej pod kierunkiem Katarzyny Niziołek i Anny Danilewicz.

Gdzie mieszka ptako-smok?

Co myśli router o pianiście?

Czy każdy może być artystą?

* * *

PRACOWNIA SZTUKI SPOŁECZNEJ jest nieformalnym, otwartym i interdyscyplinarnym przedsięwzięciem o charakterze badawczym, edukacyjnym, kulturalnym i społecznym. Poprzez sztukę społeczną rozumiemy aktywność społeczno-obywatelską, w ramach której zarówno artyści, jak i nie-artyści (badacze społeczni, animatorzy kultury, aktywiści, edukatorzy, liderzy lokalni), posługują się sztuką w celu rozpoznawania potrzeb i problemów społecznych oraz powodowania zmiany społecznej.

pracownia sztuki spolecznej 1

Anna Danilewicz – menadżerka i animatorka kultury, kierownik Działu Edukacji i Obsługi Wystaw Muzeum Wojska w Białymstoku, stały współpracownik Association Marcel Hicter pour la Démocratie culturelle w Brukseli.

Katarzyna Niziołek – inicjatorka Pracowni Sztuki Społecznej, wykładowca w Instytucje Socjologii UwB, prezes Fundacji UwB, angażuje się w działalność społeczną w obszarze animacji kultury, edukacji nieformalnej oraz popularyzacji lokalnej historii i dziedzictwa kulturowego.

www.fundacja.uwb.edu.pl

www.soc.uwb.edu.pl

* * *

Zadanie realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Logo WP - pola ochronne c9