"Różnorodność. Twórcza Aktywność. Inkluzja w Edukacji" - nieodpłatna publikacja

Publikacja jest efektem realizacji projektu edukacyjnego Przez trudy do gwiazd, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 10 - 12 lat. Głównym celem inicjatywy było zwiększenie możliwości partycypacji w pozalekcyjnych zajęciach edukacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych, rozwijających kompetencje kluczowe. W realizację wszystkich zajęć wpisana była idea różnorodności i włączania. Uczestnicy projektu mieli szansę aktywnie i twórczo pracować w kooperatywny sposób, korzystając z istniejącego wśród nich potencjału różnorodności.

Książka składa się z trzech głównych części złożonych z prac osób zajmujących się edukacją, zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym. Pierwsza z nich zawiera teksty dotyczące problematyki różnorodności, twórczej aktywności oraz edukacji inkluzyjnej.
Druga część publikacji zawiera scenariusze sześciu inkluzyjnych projektów edukacyjnych. Praca za pomocą każdego z nich umożliwia rozwijanie kompetencji kluczowych: komunikacyjnych, matematycznych, naukowo-technicznych oraz w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Umożliwia również kooperatywne uczenie się w warunkach różnorodności.
Trzecia część książki poświęcona jest projektowi edukacyjnemu Przez trudy do gwiazd.
W końcowej części publikacji został zamieszczony przewodnik bibliograficzny zawierający wykaz literatury przedmiotu dotyczącej problematyki różnorodności, twórczej aktywności oraz edukacji inkluzyjnej.
Publikację zamykają informacje na temat autorów tekstów i scenariuszy prezentowanych w książce oraz jej wydawców.
Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja stanie się cennym źródłem inspiracji dla wszystkich zainteresowanych problematyką w niej zawartą oraz umożliwi inkluzyjną, i tym samym kooperatywną, pracę w zróżnicowanej przestrzeni edukacji.

Nieodpłatny egzemplarz książki można otrzymać w:
1. Bibliotece i czytelni Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20.
Godziny otwarcia: poniedziałek: 9:00 -16:00; wtorek - piątek 9:00 - 17:00; sobota 9:00 - 15:00; niedziela 9:00 - 14:00.
Tel. 85 745 73 38.
2. Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 26 w Białymstoku, ul. Radzymińska 11,
Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek: 9.00 - 15.00.
Tel. 85 652 16 05.

Nieodpłatną publikację można otrzymać również pocztą (dotyczy osób spoza Białegostoku). Zamówienia należy składać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.