Życie codzienne w białostockim getcie - warsztat dla młodzieży

18 sierpnia na godzinę 12.30 zapraszamy do Muzeum Historycznego w Białymstoku (Warszawska 37) na trzeci z cyklu warsztatów towarzyszących wystawie „Byliśmy tu”. Warsztatowicze poszukają odpowiedzi na pytanie: Czy w strasznych gettowych warunkach możliwe było odnalezienie okruchów zwyczajnego życia?

tn fot. 3 pl. 3tn fot. 7 pl. 3

Fotografie archiwalne ze zbiorów Muzuem Historycznego w Białymstoku.

Celem warsztatu jest pokazanie codzienności w białostockim getcie. Uczestnicy zostają podzieleni na grupy zadaniowe. Każda z nich otrzymuje różnorodne materiały dydaktyczne: fragmenty pamiętników z białostockiego getta, wspomnień przedstawionych w książkach, tekstów źródłowych, fotografii. Zadaniem uczestników jest stworzenie mapy mentalnej, która będzie związana z jednym z tematów: Życie codzienne w getcie, Na obrzeżach normalności albo dotykanie normalności, Relacje międzyludzkie w getcie, Sytuacja dzieci i młodzieży w getcie. W oparciu o zebrane informacje uczestnicy konstruują rozbudowaną definicję słowa ,,getto”, biorąc pod uwagę różne aspekty: historyczny, socjologiczny, kulturowy.
Warsztat prowadzi Anna J. Kloza.
Czas trwania warsztatu: ok. 90 min.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 14 sierpnia mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane: imię, nazwisko i wiek uczestnika, kontaktowy adres e-mail i numer telefonu, oraz tytuł warsztatu. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Warsztaty edukacyjne „Byliśmy tu” są realizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

indeksLogo500