Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku
Miasto jest dla ludzi!
Miasto jest dla ludzi! Przekonamy się o tym we wtorek 16 kwietnia podczas otwartej dyskusji ze współautorami społecznej koncepcji rozwoju Księżego Młyna w Łodzi.
W jaki sposób mieszkańcy mogą zmieniać przestrzeń miejską? Jak tworzyć społeczne koncepcje zmian? Jak poszerzać sferę działań miejskich obywateli?
O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą realizatorzy projektu „Nasz Księży Młyn” w Łodzi: Jarosław Ogrodowski – z łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, koordynator projektu „Nasz Księży Młyn”, oraz Urszula Niziołek-Janiak – łódzka radna z Ruchu Społecznego „Szacunek dla Łodzi”.
Rozmowę z zaproszonymi gośćmi prowadzi Jakub Medek (Gazeta Wyborcza Białystok).
W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie społeczna koncepcja rozwoju zabytkowego osiedla Księży Młyn w Łodzi, którą stworzyli mieszkańcy i która posłużyła jako podstawa do przygotowania przez Miasto programu rewitalizacji tego obszaru. Więcej: http://naszksiezymlyn.pl/.
Miejsce: pl. Uniwersytecki 1, sala 96 (aula, I piętro)
Czas: 16 kwietnia, godz. 17:00.
Organizator: Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie
Partnerzy: Instytut Socjologii UwB, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, Stowarzyszenie Aktywne Osiedle, Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok.
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Węglowa – społeczna koncepcja”, w którym wspólnie z mieszkańcami Białegostoku tworzymy plan przekształcenia powojskowego terenu przy ul. Węglowej w taki sposób, by najlepiej odpowiadał oczekiwaniom i potrzebom społecznym.
Projekt „Węglowa – społeczna koncepcja” jest realizowany z udziałem środków Fundacji im. Stefana Batorego, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Więcej: http://weglowa.org/.
Dane adresowe:
Fundacja UwB
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.