Miasto jest dla ludzi!

Miasto jest dla ludzi! Przekonamy się o tym we wtorek 16 kwietnia podczas otwartej dyskusji ze współautorami społecznej koncepcji rozwoju Księżego Młyna w Łodzi.

W jaki sposób mieszkańcy mogą zmieniać przestrzeń miejską? Jak tworzyć społeczne koncepcje zmian? Jak poszerzać sferę działań miejskich obywateli?

O swoich doświadczeniach w tym obszarze opowiedzą realizatorzy projektu „Nasz Księży Młyn” w Łodzi: Jarosław Ogrodowski – z łódzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, koordynator projektu „Nasz Księży Młyn”, oraz Urszula Niziołek-Janiak – łódzka radna z Ruchu Społecznego „Szacunek dla Łodzi”.

Rozmowę z zaproszonymi gośćmi prowadzi Jakub Medek (Gazeta Wyborcza Białystok).

W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie społeczna koncepcja rozwoju zabytkowego osiedla Księży Młyn w Łodzi, którą stworzyli mieszkańcy i która posłużyła jako podstawa do przygotowania przez Miasto programu rewitalizacji tego obszaru. Więcej:  http://naszksiezymlyn.pl/
.

Miejsce: pl. Uniwersytecki 1, sala 96 (aula, I piętro)

Czas: 16 kwietnia, godz. 17:00.

weglowa

Organizator: Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie
Partnerzy: Instytut Socjologii UwB, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku, Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, Stowarzyszenie Aktywne Osiedle, Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok.

Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Węglowa – społeczna koncepcja”, w którym wspólnie z mieszkańcami Białegostoku tworzymy plan przekształcenia powojskowego terenu przy ul. Węglowej w taki sposób, by najlepiej odpowiadał oczekiwaniom i potrzebom społecznym.

Projekt „Węglowa – społeczna koncepcja” jest realizowany z udziałem środków Fundacji im. Stefana Batorego, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Więcej:  http://weglowa.org/.