Kultura Wielu Głosów na Wystawy

W ramach projektu "Kultura wielu głosów" zapraszamy do obejrzenia nietypowej wystawy fotografii w centrum Białegostoku. Zdjęcia wykonane przez uczestników warsztatów fotograficznych "Mój mikro-/makrokosmos" i "Sąsiedzi. Próba dokumentu" umieściliśmy w witrynach instytucji, kawiarni, sklepów i punktów usługowych przy Rynku Kościuszki, ul. Liniarskiego i ul. Suraskiej. Zachęcamy do spaceru i ich odszukania! Pięć pierwszych osób, które zlokalizują wszystkie 12 fotografii i prześlą listę ich lokalizacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. otrzyma książki wydane przez Fundację UwB.

O wyborze formy wystawy zadecydowała obserwacja przemian przestrzeni miejskiej i związanych z tym zachowań przechodniów. Z krajobrazu miasta znikają wystawy! Przestaliśmy je oglądać, podziwiać, komentować. Zadrukowana folia, niejednokrotnie zasłaniająca całe witryny, zmieniła je w powierzchnie reklamowe. Witryny częściej odwiedzamy dziś w Internecie. Stąd nasza propozycja zabawy słowem "wystawa". Czy sklepowa wystawa może mieć coś wspólnego z wystawą fotografii?

Zdjęcia w witrynach można będzie oglądać do połowy kwietnia.

KULTURA WIELU GŁOSÓW

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu fotografie młodych twórców, wykonane podczas warsztatów „Mój mikro-/makrokosmos” (prowadzenie Paulina Tumiel) i„Sąsiedzi. Próba dokumentu” (prowadzenie Sylwia Wieczeryńska) w czerwcu 2012 r.

Autorzy fotografii: Gabriela CitkoKarolina KowalskaRobert MaciejukDawid MasłowskiMarta OnopaJakub PopławskiPatryk RostkowskiMaciej SewastianikUrszula SzatkowskaJustyna TobolczykNatalia WieczeryńskaIzabela Zubrycka.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Kultura Wielu Głosów”, który zainicjowany został w 2011 r. przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. To cykl spotkań o tematyce kulturalnej, realizowanych w konwencji rozmowy z udziałem gości i zgromadzonej publiczności oraz wydarzeń towarzyszących o charakterze artystycznym, stanowiących „próbkę” demokracji kulturowej (rozumianej jako aktywne uczestnictwo w kulturze każdego człowieka). Projekt jest zorientowany na kształtowanie postaw obywatelskich, wyrażających się w szeroko pojętym uczestnictwie w życiu publicznym, nie tylko w wymiarze politycznym, ale także kulturowym. Ma na celu kształtowanie wzorów aktywnego udziału w kulturze: zachęcenie do wyjścia poza rolę biernego odbiorcy-konsumenta, włączenie do publicznej dyskusji na temat kultury i sztuki, dowartościowanie pozainstytucjonalnych form twórczości artystycznej i uczestnictwa w kulturze.

Więcej na: www.fundacja.uwb.edu.pl.

Koordynatorki projektu: Katarzyna Niziołek, Małgorzata Skowrońska

Realizatorka wystawy: Izabela Adamska

Dziękujemy firmom i instytucjom, które udostępniły nam swoje witryny. :)