"Odmrażamy chłodnię" - odpowiedzi na pytania

Zgodnie z punktem 8. regulaminu konkursu publikujemy odpowiedzi na Wasze pytania.

1.    Czy konkurs skierowany jest wyłącznie do studentów?
W konkursie mogą brać udział wyłącznie studenci. Wszystkie pozostałe osoby zapraszamy na wystawę pokonkursową oraz szereg wydarzeń towarzyszących, o których będziemy informować po rozstrzygnięciu konkursu na naszej stronie oraz fanpage'u na Facebooku.

2.    Czy w konkursie mogą wziąć udział także studenci gospodarki przestrzennej?
Nie, regulamin nie przewiduje takiej możliwości. Konkursowa kategoria A skierowana jest do studentów architektury i urbanistyki, kategoria B natomiast – do studentów architektury wnętrz, architektury i urbanistyki oraz kierunków artystycznych (grafika, wzornictwo, intermedia etc).

3.    Jakie są wymiary zewnętrzne chłodni? Ile jest kondygnacji w środku?
Wszystkie potrzebne dane dotyczące chłodni można znaleźć w załącznikach do regulaminu konkursu (znajdują się one pod adresem http://fundacja.uwb.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=240&Itemid=72 ). Do pobrania jest między innymi załącznik w formacie dwg - schematyczne rzuty, przekrój oraz elewacje chłodni. Załącznik został przygotowany przez organizatorów konkursu na podstawie zdjęć i opinii Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

4.    Czy w tym budynku coś obecnie funkcjonuje?
Budynek jest obecnie nieużywany, nie pełni żadnej funkcji.

5.    Czy istnieje możliwość zdobycia planów chłodni oraz pobliskich terenów?
Załącznik w formacie dwg zawiera schematyczne rzuty, przekrój oraz elewacje chłodni. Jeśli chodzi o plany pobliskich terenów, odsyłamy do portalu http://gisbialystok.pl/

6.    Czy plan zagospodarowania terenu musi uwzględniać istniejące budynki wokół chłodni czy też nie mają one większego znaczenia i ze względu na nową koncepcję projektu można je "wyburzyć"?
Budynek administracyjny powinien zostać zachowany, ze względu na fakt, że stanowił on część pierwotnego projektu zespołu chłodni. Co do reszty obiektów znajdujących się na terenie przeznaczonym do opracowania, regulamin konkursu nie narzuca żadnych rozwiązań. Decyzję o ich wyburzeniu bądź zachowaniu pozostawiamy uczestnikom.

7.    W jakim stopniu należy zachować układ wnętrz chłodni? Czy są elementy, które powinny zostać nienaruszone?
Zachowanie układu wnętrz pozostawiamy do decyzji uczestników konkursu.