Wehikuł czasu

W ramach projektu Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną pod opieką nauczycieli/ wychowawców do udziału w warsztatach kształtujących wyobraźnię historyczną uczestników.

W warsztatach wykorzystujemy fragmenty przedwojennych pocztówek (udostepnionych przez p. Dariusza Haponiuka) oraz różne techniki plastyczne (kredki, pastele, farby, węgiel, ołówek i in.), by uzyskać oryginalny efekt kolażu odzwierciedlającego wyobrażenie autorów prac o polskich sztetl. Zajęcia plastyczne poprzedza ok. półgodzinna prezentacja multimedialna w przystępny sposób przedstawiająca historię i kulturę żydowską oraz projekcja filmu dokumentalnego "Jewish Life in Bialystok".

Warsztaty prowadzą mgr Katarzyna Niziołek i mgr Radosław Poczykowski - autorzy przewodnika historycznego "Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku".

Prace powstałe w trakcie warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie "Wehikuł czasu. Historia, pamięć, wyobraźnia".

Uczniów i nauczycieli zainteresowanych organizacją warsztatu w ich szkole, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..