8 grudnia: Koncert Południce/Elektronice

Z jednej strony Południce: (wciąż) młode dziewczyny starające się śpiewać jak wiekowe babcie; z drugiej – twórcy „młodej” muzy klubowej. Patrzące sobie głęboko w oczy wiejskie pieśni i dubstep, dub, ekektro i inne bity. Muzyczny mezalians? Być może, ale z widokami na happy end.

W sobotę, 8 grudnia zapraszamy na koncert projektu Południce/Elekronice,podczas którego skonfrontujemy tradycyjne polskie, białoruskie i ukraińskie pieśni z autorską muzyką klubową. Zaśpiewają Południce w składzie: Anna Błachno, Julita Charytoniuk, Urszula Komsta, Maria Łazar, Magdalena Wieremiejuk, Maria Żynel, zagrają: Adam Frankiewicz, Edemski oraz Johnny Uraner. Koncert promuje płytę „Południce/Elektronice” zawierającą kilkanaście utworów stworzonych przez białostockich producentów muzyki elektronicznej, którzy wzięli na warsztat ludowe pieśni. Są wśród nich: Griot Groove, Martin Sethi, Edemski, Red Emprez, Liquid Molly, Johnny Uraner, Miss God, Itimen, Adam Frankiewicz oraz Wounds.

Start godz. 20.00, wstęp wolny, GramOffOn przy ul. Malmeda

Organizatorzy koncertu: Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku oraz GramOffOn. Projekt dofinansowany ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.