Polecamy: (re)interpretacje. slap czytań CIAŁO. PŁEć. WRÓG

22 i 23 listopada, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki

W listopadowym slapie czytań teatr zaprasza na nowe odczytania tekstów klasycznych lub bardzo z klasyką związanych oraz do dyskusji na ile problematyka w nich poruszona jest aktualna dziś, jak temat namiętności, cielesności i walki płci rezonuje współcześnie. Dyskusję z udziałem zaproszonych gości poprowadzi Małgorzata Skowrońska z Fundacji UwB.

Każdy z nas ma swoje ciało i płeć biologiczną, która niekoniecznie pokrywa się z tożsamością płciową. Czy jesteśmy skazani na swoje ciało? Czy ciało to ja? Czy ciało ma swoją odrębną świadomość? Kto myśli, kocha, zdradza - ja, czy moje ciało? Czy płeć determinuje moje życie? Kto jest wrogiem? Ciało? Płeć? A może społeczeństwo, które zrównało płeć biologiczną z kulturową i przypisało im sztywne role?

Zreinterpretowane zostaną:
"Pentezylea" Heinricha von Kleista w przekładzie Jacka St. Burasa, w reż. Magdy Miklasz
"Panna Julia" Augusta Strindberga w przekładzie Zygmunta Łanowskiego, w reż. Iwo Vedrala
"Fedra" J. B. Racine'a w przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego, w reż. Jacka Jabrzyka

Po ostatnim czytaniu - dyskusja z udziałem wykładowców uniwersyteckich, głosowanie na najlepsze czytanie oraz losowanie nagród wśród publiczności.

Przyjdź! Zobacz! Zagłosuj!

Cena: