16 listopada: rozmowa o książce "Religie Podlasia" w CLZ

W spotkaniu promującym wydawnictwo wezmą udział autorzy książki oraz osoby zaangażowane w projekt edukacyjny „Religie Podlasia”: Bogumił Dziedziul, Lilla Busłowska, ks. Tomasz Wigłasz, Artur Konopacki, Aleksandra Karkowska, ks. Andrzej Chutkowski, ks. Andrzej Misiejuk, mufti Tomasz Miśkiewicz i Barbara Miśkiewicz. Rozmowę poprowadzą Aleksander Sosna, społeczny doradca prezydenta RP do spraw społeczności prawosławnej i mniejszości białoruskiej w Polsce, oraz Katarzyna Niziołek, socjolog, prezes Fundacji UwB. Centrum im. Ludwika Zamenhofa, godz. 18.00.

"Religie Podlasia. Przewodnik nie tylko dla dzieci" powstawał z myślą o zebraniu w jednym tomie podstawowych informacji na temat religii chrześcijańskiej, judaizmu i islamu. Znalazły się w niej objaśnienia najważniejszych pojęć i symboli religijnych, podstawowe informacje na temat obrzędowości i życia codziennego różnych grup wyznaniowych zamieszkujących Podlasie. Książka powstawała jako materiał dydaktyczny adresowany przede wszystkim do młodych odbiorców, uczestników prowadzonych od 2011 roku przez Centrum im. Ludwika Zamenhofa warsztatów „Religie Podlasia”. Chcąc pozyskać zainteresowanie dzieci i młodzieży, położyliśmy nacisk na stworzenie możliwie bogatej szaty graficznej, a materiały tekstowe staraliśmy się zredagować tak przystępnie, jak to było możliwe bez szkody dla poruszanych zagadnień. Wierzymy, że „Religie Podlasia” mogą stać się podstawą do świadomego, opartego na wiedzy i zrozumieniu formułowania własnych opinii na temat innych religii i ich wyznawców. Doświadczenia zdobyte w czasie pracy nad książką pozwalają nam przypuszczać, że książka ta będzie pożyteczną lekturą również dla dorosłego odbiorcy. Stąd podtytuł „Przewodnik nie tylko dla dzieci”.

Wydawcą książki jest Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Informacja za: www.centrumzamenhofa.pl