Uwaga! Do 3 października można się jeszcze zgłosić na warsztaty fotograficzne "Kultura wielu głosów"

Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach fotograficznych 4 i 11 października, realizowanych w ramach projektu „Kultura wielu głosów”. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną i - w związku z sygnalizowanym zainteresowaniem - studencką. Zgłaszać można się mailowo jeszcze do 3 października. Warsztaty poprowadzi Paweł Grześ, autor m.in. projektów "Mieleszki" i "Extremum Europae". Warsztaty dotyczą ważnego i trudnego problemu - neonazizmu w przestrzeni publicznej.

Prowadzący: Paweł Grześ

Temat: Neonazim w Białymstoku?

Terminy:
•         czwartek 4 października (ok. 2 godzin), od godz. 16.00
•         czwartek 11 października (ok. 2 godzin), od godz. 16.00

Miejsce: Uniwersytet w Białymstoku (pl. Uniwersytecki 1)

Fot. Katarzyna Niziołek

Opis warsztatu:
Celem warsztatu będzie przybliżenie młodym ludziom – poprzez medium fotografii – problemu neonazizmu manifestującego się na ulicach Białegostoku. Czy znaki nienawiści wrosły już w krajobraz miasta? Paradoksalnie okazuje się, że „wielokulturowy” Białystok stał się podatnym gruntem dla rozwoju tak skrajnych i groźnych postaw. Podczas warsztatów porozmawiamy i zastanowimy się, jak za pomocą fotografii możemy oddać klimat ulic miasta bombardowanego zakazanymi nazistowskimi symbolami i jak to się przekłada na codzienność życia w tym mieście. Zapraszam do współpracy i dyskusji. Paweł Grześ

Paweł Grześ
Urodzony w 1983 roku. Mieszka i pracuje pomiędzy Gródkiem a Warszawą. W 2012 roku obronił dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie, a w 2009 roku w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Opawie (Czechy). Zajmuje się fotografią i sztuką video o charakterze dokumentalnym. Swoje prace wystawiał w Galerii Białej w Lublinie, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, na Fotofestiwalu w Łodzi, a także jako student Kowalni w ramach 011 Prague Quadrennial Of Performance Design And Space. Stypendysta Programu MKiDN Młoda Polska '09 oraz finalista V edycji Samsung Art Master.

Zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona. Przewidujemy tylko jedną grupę warsztatową – maks. 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy od 27 września do 3 października – do północy.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W mailu należy podać swoje dane:
•         imię i nazwisko,
•         adres,
•         nr PESEL,
•         numer telefonu

Dane te niezbędne są do ubezpieczenia uczestników warsztatów!

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!

Osoby nieletnie na pierwszym spotkaniu warsztatowym muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodzica lub opiekuna na udział w warsztacie.
Przykładowa treść zgody:
Wyrażam zgodę na udział ……… [tu podajemy imię i nazwisko uczestnika/uczestniczki] w warsztatach fotograficznych „Kultura wielu głosów – Głos obrazu”.
Zgoda musi być podpisana czytelnie.

Każda ze zgłoszonych osób otrzyma maila zwrotnego z potwierdzeniem i szczegółowymi informacjami.

Wybrane fotografie wykonane przez uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie towarzyszącej dyskusji „Kultura wielu głosów – Głos obrazu” z udziałem artystów fotografików i fotoreporterów.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.