Kultura Wielu Głosów - Głos Teatru - warsztaty teatralne

Jeszcze we wrześniu Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach teatralnych realizowanych w ramach projektu „Kultura wielu głosów”. Warsztaty - w przestrzeni miasta, w dniach 26 września - 1 października -  poprowadzi Maria Żynel z niezależnego Teatru Malabar Hotel. Zgłoszenia przyjmujemy od 18 do 23 września.

Prowadząca: Maria Żynel

Temat: A my (nie) zależni!

Termin:

·         26 września - 1 października

26, 27, 28. IX -  godz. 16:00 - 20:00
29,30.IX - godz. 10:30 - 15:00 oraz  16:00-21:00
1.X - do uzgodnienia, pokaz - godz. 17:00

Miejsce: białostockie plenery i podwórka

Opis warsztatu:

Jesteśmy zależni, zawsze i wszędzie, często bez możliwości wyboru. Przynajmniej tak się wydaje. A gdyby tak na chwilę oderwać się od codziennych, znanych na pamięć zależności i z wyboru popaść w zupełnie nowe. W chwilowy stan oderwania zarządzany wyłącznie przez chęci, pomysły, potrzebę opowiedzenia czegoś o sobie… i nie tylko. Chwila na to, żeby pokazać, że nam zależy. I na czym nam zależy.
Zachęcamy do kilkudniowej próby zdobycia choć odrobiny wolności. Oczywiście w pewnych ramach… W ramach teatru. Spróbujmy przejść krótki odcinek drogi, jaką często przechodzą twórcy niezależni podejmując kolejne artystyczne wyzwania. Od momentu kiełkującej idei, przez stworzenie scenariusza, zarysowanie postaci, skompletowanie kostiumów, rekwizytów - po wykonanie. Sprawdźmy, czym pachnie ta cała niezależność. Przynajmniej w teatrze.

Maria Żynel - aktorka, studentka reżyserii, twórczyni kostiumów, lalek oraz scenografii. Współpracowała z Kompanią Doomsday, obecnie aktorka niezależnego Teatru Malabar Hotel. Wykładowca Akademii Teatralnej na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku na kierunku aktorskim. Absolwentka Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w PWST w Łodzi.

Dotychczas współtworzyła spektakle:
„Kąsanie” reż. M.arcin Bikowski- role aktorskie (Kompania Doomsday/Teatr Malabar Hotel)
„Skrawki” wg.”Otella” reż. Marcin Bartnikowski- role aktorskie, kostiumy (Kompania Doomsday/Teatr Malabar Hotel)
„Alicja?” reż. Marcin Bikowski- rola aktorska, scenografia, kostiumy (Teatr Malabar Hotel)
„Sprawa Dantona. Samowywiad” reż. Magdalena Miklasz- role aktorskie, produkcja (Teatr Malabar Hotel)
„Straszne dzieci” reż. Tomasz Czarnecki- scenografia, kostiumy i lalki (Teatr Muzyczny im. D.Baduszkowej w Gdyni)
„Hotel Palace” reż. Tomasz Czarnecki- przestrzeń, kostiumy (Scena Studencka w Gdyni)
„Nie-lot” – reżyseria, scenografia, kostiumy, lalki (AT- Teatr Szkolny im. J.Wilkowskiego)

Fot. Łukasz Puczko

Zgłoszenia:
Liczba miejsc jest ograniczona. Przewidujemy tylko jedną grupę warsztatową – maks. 9 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 23 września – do północy.

Zgłoszenia należy nadsyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu należy podać swoje dane:

·         imię i nazwisko,

·         adres,

·         nr PESEL,

·         numer telefonu

Dane te niezbędne są do ubezpieczenia uczestników warsztatów!

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!

Osoby nieletnie na pierwszym spotkaniu warsztatowym muszą mieć ze sobą pisemną zgodę rodzica lub opiekuna na udział w warsztacie.

Przykładowa treść zgody:

Wyrażam zgodę na udział ……… [tu podajemy imię i nazwisko uczestnika/uczestniczki] w warsztatach teatralych „Kultura wielu głosów – Głos teatru”. Zgoda musi być podpisana czytelnie.

Każda ze zgłoszonych osób otrzyma maila zwrotnego z informacją, czy została przyjęta na warsztaty.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

PS

W razie awarii, np. jeśli Wasz mail ze zgłoszeniem nie dochodzi na podany adres (poczta go odbija), prosimy o kontakt bezpośrednio z koordynatorką projektu:

Katarzyna Niziołek, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 668028759.