Dalsze działania w sprawie budynku przy ul. Suraskiej 1

Informujemy, że dnia 29 sierpnia zwróciliśmy się do Prezydenta Miasta prośbę o o ponowne rozważnie możliwości ochrony dawnego Domu Prasy w oparciu o zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz wstrzymanie wydania warunków zabudowy do czasu uchwalenia tego planu, zaś 3 września - do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o interwencję w tej sprawie i wnieśliśmy o ponowne jej rozpatrzenie w trybie administracyjnym dotyczącym wpisu do rejestru zabytków.

Dziękujemy Panu Jarosławowi Chodynickiemu, Prezesowi Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Białymstoku, Pani Małgorzacie Dolistowskiej, Kierownikowi Pracowni Historii Architektury i Konserwacji Zabytków Wydziału Architektury PB oraz Panu Andrzejowi Lechowskiemu, Dyrektorowi Muzeum Podlaskiego w Białymstoku za wsparcie naszej inicjatywy.