Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku

BikeBajki/Po-wspominki i warsztaty "Miasto moje, a w nim... rower"

Pozostając w kręgu zainteresowania mieszkańców kształtowaniem przestrzeni miejskiej, w sobotę 1 września wraz z Niezależną Grupą Okazjonalną „Produkcja Wrażeń” zapraszamy do Labalbalu na warsztaty „Miasto moje, a w nim… rower” (oczywiście nieodpłatne), a po warsztatach na after party BikeBajki/Po-wspominki – szczegółowy opis warsztatów i program imprezy poniżej.

 
BikeBajki / Po-wspominki
czyli after party

Termin - 1 września
Miejsce - Kawiarnia Labalbal, ul. Warszawska 21 lok. 3
http://labalbal.pl/
Pierwszy Festyn Rowerowy BIKE'i z naszej bajki już za nami! Było lepiej niż bardzo ciekawie!!! Udało nam się zrealizować mnóstwo pomysłów, tysiąc innych przyszło do głowy! I dlatego chcielibyśmy się spotkać, by wciąż na gorąco wymieniać uwagi, wspomnienia, pomysły, podziękować wszystkim zaangażowanym, wszystkim obecnym, a wszystkim nieobecnym dać szansę na doświadczenie choć namiastki tej atmosfery, która 15 sierpnia królowała na Węglówce podczas naszej imprezy.
W związku z tym Niezależna Okazjonalna Grupa Produkcja Wzruszeń wraz z ekipą Labalbalu zaprasza wszystkich na po-imprezkę Po-BikeBajkową. Już 1 września w i przed kawiarnią Labalbal!

Warsztaty "Miasto moje, a w nim... rower"
Prowadzenie: Katarzyna Niziołek, socjolożka, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku
Zbiórka: godz. 16.00
Wstęp: wolny!
Liczba miejsc: bardzo ograniczona
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty w całości opierają się na pracy zespołowej (grupowej) oraz podejściu partycypacyjnym, w świetle którego każdy z nas jest czynnie odpowiedzialny za swoje otoczenie (fizyczne, kulturowe, społeczne), może i powinien je aktywnie kształtować. Wszystkie efekty warsztatów wypracujemy wspólnie i zadbamy o to, by znalazły zastosowanie poza sytuacją warsztatową, czyli wprowadzimy je w życie.
 
Warsztaty mają na celu: zaktywizowanie mieszkańców wokół problemów miejskich; wypracowanie metody działania społecznego w kontekście miejskim (pozwalającej na skuteczną komunikację potrzeb społecznych wobec samorządu); oraz wykreowanie nowych form społecznej artykulacji w kontekście miejskim (opartych np. na działaniach paraartystycznych).
 
Podczas warsztatu skoncentrujemy się na problemach związanych z funkcjonowaniem przestrzeni miasta, tj. otwartych przestrzeni publicznych (wspólnych) oraz infrastruktury, która ma umożliwiać mieszkańcom korzystanie z tych przestrzeni (ścieżki rowerowe, podjazdy, ławki, oświetlenie, oznakowanie itp.). Wybierzemy "palący" problem, który chcemy wspólnie rozwiązać. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Co należy zrobić, by rozwiązać ten problem? Jak go nagłośnić? Do kogo się formalnie zwrócić? Gdzie znaleźć sojuszników? Jakie metody działania zastosować? Stworzymy grupę działania i po zakończeniu warsztatu wcielimy w życie stworzony wspólnie plan. Oczywiście efekty naszej pracy warsztatowej zaprezentujemy szerszej grupie uczestników projektu bike’owego i spróbujemy włączyć w działanie jak największą liczbę mieszkańców.

Sport alternatywnie, czyli Kapsle w ruch!
Kapslowy Wyścig Pooju na torze przy Labalbalu (z (bez)cennymi nagrodami dla najlepszych pstrykaczy)
Początek: godz. 18.00

Różne dźwięki jednośladu
Za kierownicą: DJ Adam Frankiewicz
Początek: godz. 19.00
W trakcie: Rowerowe Czytanki, czyli co autor miał na myśli i dlaczego rower?
Pokaz zdjęć - Katarzyna Gotlib, fotoreportaż Bike'owy
Kuchnia Labalbalu obiecuje przygotować cyklistyczne przekąski. W menu pojawi się ponadto nowa pozycją o wiele mówiącej nazwie BIDON

W trakcie, po i bez końca właściwie...
Rozmowy o rowerach i reszcie świata z organizatorami, uczestnikami i wszystkimi miłośnikami Festynu BikeBajki!

Dane adresowe:

Fundacja UwB
ul. M. Skłodowskiej-Curie 14
15-097 Białystok
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.