15 sierpnia: Festyn Rowerowy na Węglówce

15 sierpnia zapraszamy na Festyn Rowerowy "Bike'i z naszej bajki" na Węglowej (Magazyn 10 i okolice) - w godzinach 11.00-16.00. Program festynu znajdziecie tutaj: http://issuu.com/aniaania/docs/program_godziny. Warsztaty, wystawy, muzyka na żywo - to tylko niektóre z wielu propozycji przygotowanych  przez organizatorów, czyli Niezależną Grupę Okazjonalną "Produkcja Wrażeń" .

W południe w ramach festynu Katarzyna Niziołek z Fundacji UwB poprowadzi warsztaty: "Miasto moje, a w nim... rower" (więcej informacji o warsztatach - poniżej). Zgłoszenia przyjmowane są do 14 sierpnia - na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty "Miasto moje, a w nim... rower" w całości opierają się na pracy zespołowej (grupowej) oraz podejściu partycypacyjnym, w świetle którego każdy z nas jest czynnie odpowiedzialny za swoje otoczenie (fizyczne, kulturowe, społeczne), może i powinien je aktywnie  kształtować. Wszystkie efekty warsztatów wypracujemy wspólnie i zadbamy o to, by znalazły zastosowanie poza sytuacją warsztatową, czyli wprowadzimy je w życie.

Warsztaty mają na celu: zaktywizowanie mieszkańców wokół problemów miejskich; wypracowanie metody działania społecznego w kontekście miejskim (pozwalającej na skuteczną komunikację potrzeb społecznych wobec samorządu); oraz wykreowanie nowych form społecznej artykulacji w kontekście miejskim (opartych na działaniach paraartystycznych).

Podczas warsztatu skoncentrujemy się na problemach związanych z funkcjonowaniem przestrzeni miasta, tj. otwartych przestrzeni publicznych (wspólnych) oraz infrastruktury, która ma umożliwiać mieszkańcom korzystanie z tych przestrzeni (ścieżki rowerowe, podjazdy, ławki, oświetlenie, oznakowanie itp.). Wybierzemy "palący" problem, który chcemy wspólnie rozwiązać. Poszukamy odpowiedzi na pytania: Co należy zrobić, by rozwiązać ten problem? Jak go nagłośnić? Do kogo się formalnie zwrócić? Gdzie znaleźć sojuszników? Jakie metody działania zastosować? Stworzymy grupę działania i po zakończeniu warsztatu wcielimy w życie stworzony wspólnie plan. Oczywiście efekty naszej pracy warsztatowej zaprezentujemy szerszej grupie uczestników projektu bike’owego zgromadzonych w dniu warsztatów na Węglówce i spróbujemy włączyć w działanie jak największą liczbę mieszkańców.

Do zobaczenia! :)