21 czerwca: Spotkanie z Michaelem Flynnem z Global Detention Project

21 czerwca dzięki Polskiej Akcji Humanitarnej naszym gościem będzie Michael Flynn, założyciel Global Detention Project. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 na Uniwersytecie w Białymstoku, w auli przy pl. Uniwersyteckim 1.

Wystąpienie M. Flynna dotyczyć będzie tematu detencji cudzoziemców czekających na deportację (w szczególności rodzin i małoletnich) oraz alternatywnych do polskich rozwiązań promowanych w Europie i Kanadzie. Temat detencji dzieci jest szczególnie ważny dla PAH ze względu na zaangażowanie organizacji w pracę z imigrantami ubiegającymi się o status uchodźcy w Polsce.

Wystąpienie M. Flynna będzie tłumaczone konsekutywnie z języka angielskiego na język polski.

Michael Flynn jest założycielem Global Detention Project, inicjatywy związanej ze Studiami nad Migracjami  w Graduate Institute w Genewie (http://www.globaldetentionproject.org). Flynn jest także dyrektorem IPS Right Web (http://www.rightweb.irc-online.org), platformy internetowej związanej z Instytutem Studiów Politycznych w Waszyngtonie, publikującej badania i analizy na temat organizacji i instytucji zaangażowanych w kształtowanie polityki militarnej i zagranicznej USA. Jest doświadczonym dziennikarzem śledczym, współpracował między innymi z International Reporting Project, Fund for Investigative Journalism oraz Geneva International Academic Network. Jego artykuły na temat imigracji i polityki były publikowane między innymi przez Washington Post, Chicago Tribune, Inter Serwis Prasowy, Asia Times, Mexico’s Reforma. Michael Flynn jest magistrem, absolwentem International Development Studies.

Wybrane publikacje:
  • Michael Flynn, Cecilia Cannon, “Coding Migration-related Detention,” Global Detention Project working paper, Forthcoming May 2009.
  • Isabel Ricupero, Michael Flynn, “Migration and Detention: An International Law Primer,” Global Detention Project working paper, Forthcoming April 2009.
  • Michael Flynn, "Europe: On Its Borders New Problems," Bulletin of the Atomic Scientists, 2006.
  • Michael Flynn, "Who's Trying to Cross the Border? Everyone," Washington Post, 11.12.2005.
  • Michael Flynn, "What's the Deal at Manta?" Bulletin of the Atomic Scientists, January/February 2005.
  • Michael Flynn, "The Elastic Frontier," in In Defense of the Alien, Center for Migration Studies, Nowy Jork, 2005.
  • Michael Flynn, "U.S.-Ecuador: Stretching Borders to Block Migrants," Inter Press Service / Dawn, 2.08.2003.
  • Michael Flynn, "U.S. Immigration Policies: The Double Standard," Chicago Tribune, 1.12.2002.
  • Michael Flynn, redaktor, Seeking Refuge, wydanie specjalne Bulletin of the Atomic Scientists nt. Globalnych migracji i przesiedleń, listopad/grudzień 2002; autor: "Searching for Safe Haven," wstęp do wydania specjalnego; autor: "Guatemala: Is This Peace?" artykuł w tym wydaniu.