Kultura wielu głosów - Głos przestrzeni - 17 maja

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu KULTURA WIELU GŁOSÓW pod hasłem GŁOS PRZESTRZENI. 7 MAJA o GODZ. 16.00 spod zabytkowego MŁYNA przy ulicy POD KRZYW¡ wyruszymy na SPACER, który SEBASTIAN WICHER oprowadzi po OSIEDLU MICKIEWICZA.
A o GODZ. 18.00 w dawnym DOMU PARTII (pl. Uniwersytecki 1) rozpoczniemy DYSKUSJę, w której udział wezmą:

·         MICHAŁ CHODOROWSKI - architekt

·         JOANNA ERBEL - socjolog

·         ALEKSANDRA WASILKOWSKA - architekt

·         SEBASTIAN WICHER - zabytkoznawca

·         MARTYNA ZANIEWSKA – socjolog

Obejrzymy także fotografie WALDEMARA KWIATKOWSKIEGO z cyklu POZNAJę BIAŁYSTOK.

Zaprasza: FUNDACJA UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Kultura wielu głosów - projekt zainicjowany w 2011 roku przez Fundację Uniwersytetu w Białymstoku, przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. To cykl spotkań o tematyce kulturalnej, realizowanych w konwencji rozmowy z udziałem gości i zgromadzonej publiczności oraz wydarzeń towarzyszących o charakterze artystycznym, stanowiących „próbkę” demokracji kulturowej (rozumianej jako aktywne uczestnictwo w kulturze każdego człowieka). Projekt jest zorientowany na kształtowanie postaw obywatelskich, wyrażających się w szeroko pojętym uczestnictwie w życiu publicznym, nie tylko w wymiarze politycznym, ale także kulturowym. Ma na celu kształtowanie wzorów aktywnego udziału w kulturze: zachęcenie do wyjścia poza rolę biernego odbiorcy-konsumenta, włączenie do publicznej dyskusji na temat kultury i sztuki, dowartościowanie pozainstytucjonalnych form twórczości artystycznej i uczestnictwa w kulturze. Dyskusje prowadzą: Katarzyna Niziołek i Małgorzata Skowrońska.

W 2011 r. odbyły się dwa spotkania dyskusyjne - Głos ulicy i Głos tradycji - a towarzyszyły im objazd rowerowy śladami komiksu Andrzeja Bajguza i Pauliny Drobnikowksiej "7+2" oraz koncert grupy śpiewaczej Południce i DJa Johnny'ego. Gośćmi spotkań byli: Robert Burzyński, Krzysztof Kiziewicz, Tomasz Kuczyński i Jan Wyspiański - którzy pomogli nam lepiej zrozumieć fenomen kultury i sztuki ulicy - oraz Julita Charytoniuk, Anna Kotowicz-Puszkarewicz, Marzena Rusaczyk i Katarzyna Sztop-Rutkowska, z którymi dyskutowaliśmy na temat możliwych mariaży kultury ludowej i nowoczesnej.

Kolejne spotkania zaplanowane na ten rok - połączone z warsztatami - poświęcone będą fotografii i teatrowi.