Premiera książki Agnieszki Masłowieckiej "Pyszne ciało"

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Wydawnictwo Forma oraz autorka Agnieszka Masłowiecka zapraszają na ucztę zgoła niecielesną dla kucharzy, złodziejów, żon, ale przede wszystkim kochanków z okazji premiery książki Pyszne ciało. 25.11.2011, godz. 18.00, Centrum im. L. Zamenhofa. Prowadzenie: Katarzyna Niziołek i Małgorzata Skowrońska. Podczas spotkania będzie można kupić książkę.

Pyszne ciało
To zbiór opowiadań inspirowanych aktem kanibalizmu, którego w 2001 roku dopuścił się Armin Meiwes, zabijając i zjadając (na wyraźne życzenie swojej ofiary) berlińskiego inżyniera Bernda Brandesa. Nawiązując do tych wydarzeń, autorka przywołuje m.in. scenę, w której Kanibal z Rotenburga zamieszcza anons informujący o tym, że szuka kogoś, kto chciałby być przez niego zjedzony. Jest to ten sam moment, w którym pisarka przeglądająca się w lusterku swojej matki, postanawia, iż nie umrze, a Rag, kloszard z przyszłości, były agent Jego Ekscelencji, marzy o tym, by zostać pożartym. Świat opisywany przez Agnieszkę Masłowiecką rozszerza się i kurczy w kosmicznym uścisku z pustką, a opowiadane przez nią sny stają się niebezpiecznym sposobem tworzenia nowej rzeczywistości.

Agnieszka Masłowiecka
Ur. w 1976 roku w Białymstoku. Prozaiczka, dramatopisarka, autorka publikacji naukowych, związana z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Prozę publikowała m.in. w Migotaniach, przejaśnieniach oraz na łamach magazynu Pinezki.pl. Jej opowiadanie pt. Kosmagonia znalazło się w Antologii współczesnych polskich opowiadań 2011 wydanej przez Wydawnictwo Forma.

Zapraszamy!