Fundacja UwB nagrodzona!

Z ogromną przyjemnością informujemy wszystkich uczestników i sympatyków naszych działań, że Fundacja UwB została laureatem XVIII edycji Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury za 2010 r. Przyznano nam nagrodę w kategorii ochrony dziedzictwa - za całokształt dotychczasowej działalności w zakresie popularyzacji historii miasta. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim współpracownikom i wolontariuszom, którzy przyczynili się do powodzenia kolejnych realizowanych przez nas projektów.

Laureaci XVIII edycji Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury za 2010 r.

15 kwietnia 2011 roku Kapituła Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku przedstawiła swoją opinię, zawierającą propozycję kandydatów do nagrody artystycznej za 2010 r. Opinię Kapituły Prezydent Miasta Białegostoku zaakceptował i przyznał nagrodę artystyczną za 2010 r.:

1. w kategorii artystycznej:
Edward Kulikowski –  za  całokształt dotychczasowej działalności oraz Klezmafour – za wyjątkowe osiągnięcia w roku 2010: promocję Białegostoku oraz muzyki folkowej w Polsce i na świecie,

2. w kategorii organizatorskiej:
Wojciech Kowalczuk – za organizację jarmarków etnograficznych promujących bogate tradycje sztuki i rękodzieła ludowego oraz regionalną kuchnię,

3. w kategorii ochrony dziedzictwa:
Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku - za całokształt dotychczasowej działalności w zakresie popularyzacji historii miasta.