Byliśmy tu – warsztaty dla nauczycieli i edukatorów

25 marca, godz. 17, Muzeum Historyczne, ul. Warszawska 37

Muzeum Historyczne i Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają nauczycieli i edukatorów na warsztaty Byliśmy tu. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość aktywnego zapoznania się  z propozycjami metodycznymi zawartymi w publikacji pod tym samym tytułem. Warsztaty poprowadzą jej autorzy – Anna Kloza, Katarzyna Niziołek i Mariusz Sokołowski.

o1

Pakiet metodyczny Byliśmy tu został opracowany przez edukatorów z Fundacji UwB w związku z wystawą poświęconą historii żydowskiej społeczności miasta, zorganizowaną przez Muzeum Podlaskie w 70. rocznicę powstania w getcie białostockim. Pakiet zawiera scenariusze pięciu warsztatów edukacyjnych skierowanych do młodzieży gimnazjalnej i starszej: Historia zapisana w przedmiotach, Tu była synagoga – elementy kultury żydowskiej, Życie codzienne w białostockim getcie, Heroiny w żydowskim ruchu oporu oraz Bohaterowie bez broni w ręku.

Uczestnicy spotkania otrzymają po jego zakończeniu zaświadczenie o udziale oraz egzemplarz prezentowanego wydawnictwa.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Publikacja została wydana dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

indeksLogo500