Wycieczka autobusowa "35 lat później"

W niedzielę 3 października zapraszamy na wycieczkę autobusową po mieście podsumowującą projekt "35 lat później".

Podróżować będziemy trasą proponowaną przez przewodnik z roku 1975 "Szlakiem osiągnięć Polski Ludowej po Białymstoku" autorstwa Elwiry Duc i Waldemara Monkiewicza. Po 35 latach wspólnie odwiedzimy miejsca opisywane w publikacji, spróbujemy dostrzec i ocenić zmiany w ich wyglądzie i funkcji, a także zastanowimy się, jak będą zmieniać się w przyszłości. Wyruszamy o godz. 12.30 spod budynku Centrum im. Ludwika Zamenhofa przy ul. Warszawskiej 19. Impreza ma charakter otwarty (wstęp wolny - do wyczerpania miejsc w autobusie). Zakończenie planowane jest na godzinę 15.00.
Wycieczkę organizuje Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku. Partnerami wydarzenia są Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostocka Komunikacja Miejska i Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji.

Zapraszamy do przybycia pół godziny wcześniej i obejrzenia wystawy "35 lat później" w Centrum im. L. Zamenhofa. Wystawa jest podsumowaniem akcji fotograficznych i warsztatów aktywizacyjnych zrealizowanych w ramach projektu "35 lat później". Opiera się na zabiegu brikolażu. Jest zderzeniem opowieści o osiągnięciach polskiego (białostockiego) realnego socjalizmu z obrazami współczesnej nam rzeczywistości społecznej i estetycznej, a tej z kolei - ze społeczno-artystycznymi wizjami jej zmiany. Wystawę można oglądać do 5 października.